Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo bude letos číst?

26. 10. 2011

Literární pozdravy jsou, stejně jako v minulých letech, rozděleny do čtyř pořadů vždy se dvěma autory. Odpolední čtení začínají v 17 hodin v Galerii U Rytíře, večerní v 19:30 v Experimentálním studiu (v Lidových sadech)

Festival tradičně dává prostor začínajícím autorům hned v úvodním bloku. Letos se na pátečním odpoledním čtení představí studentky gymnázia Tereza Kuncová a Lucie Vintrová. Na páteční večer přijal pozvání publicista a filosof  Marek Orko Vácha (též cestovatel, katolický kněz, biolog). Jeho úvahy, krátké povídky a cestopisné črty se trochu netradičně objeví v sousedství současné poezie, což je úkol pro Milana Děžinského, autora sbírek Kašel mé milenky, Slovník noci a jiných.    
I v sobotu odpoledne U Rytíře se setkají dva zdánlivě odlišné světy, poezie s prózou pro mládež. Antonín Ferdan je liberecký básník a organizátor komunitních projektů, verše publikoval v několika časopisech. Vladimír Stanislav je pedagog, skaut a především autor dobrodružné novely Nebezpečný Prostor, jejímiž hrdiny jsou dva obyčejní středoškoláci a prostředím oblast západní části Lužických hor a bývalého vojenského prostoru Ralsko. Závěrečné čtení v sobotu večer v Experimentálním studiu patří věhlasným a oceňovaným literátům Ireně Douskové (populární Hrdý Budžes a Oněgin byl Rusák, dále též sbírka povídek O bílých slonech či sbírka veršů Bez Karkulky) a Antonínu Bajajovi (romány Zvlčení, Na krásné modré Dřevnici, Duely).     

Těšíme se na Vás v pátek 25. a v sobotu 26. listopadu 2011

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář