Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zveme Vás

31. 10. 2010

 

 

Festival zahájí nejmladší generace autorů, totiž ocenění v Literární soutěži Gymnázia F.X.Šaldy Eva Eisenhammerová a Ondřej Bejbl; v hudebním doprovodu Tomáše Bubáka. Začátek je v pátek 19.11. v 17 hodin v Galerii u Rytíře.

 V  pátek večer budou číst v Experimentálním studiu pražští prozaici Emil Hakl a Václav Kahuda. Haklova nejnovější kniha Pravidla směšného chování je zatím většinou kritiků chválena, získala Cenu Josefa Škvoreckého, pravděpodobně bude nominována i na další z výročních cen. Známé jsou též jeho novely O rodičích a dětech (stejnojmenný film), povídkové sbírky a romány (např. Let čarodejnice). Autor veřejnosti méně známý, ale znalci o to více obdivovaný, je Václav Kahuda, především za obsáhlý román Houština, autobiografický existencionální text z naší současnosti.   

V sobotu v 17 hodin začíná U Rytíře čtení Marie Bartůškové a Lukáše Tvrdého. Jde regionální autory-básníky, oba původně z okolí Jindřichovic pod Smrkem, v časopise H_aluze se aktuálně připravuje první sbírka Marie Bartůšková.

Závěrečný večer se koná opět v Experimentálním studiu. Vít Slíva je významná básnická osobnost, která několik desetiletí spoluvytváří pověst Brna jako města poezie, jeho sbírky v mnohém navazují na zdejší tradici stejně jako na V.Holana a další klasiky. Spolu s ním bude číst jako bývalý žák a kolega Robert Fajkus, občanským povoláním lékař; sdružení Weles vydalo v letošním roce jeho sbírku Prašivina.  

    

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář